واحد های رسا خطوط

آنچه شرکت رسا خطوط به آن میبالد ” رضایت مندي مشتریان ” است

واحد تولید

شرکت رسا خطوط شهرکرد دارای یکی از مجهزترین واحدهای تولید در جمهوری اسلامی ایران است. ماشین آلات تولیدی این کارخانه محصولی بی نظیر از شرکت های مطرح ماشین ساز اروپایی هستند که با جدیدترین تکنولوژی حال حاضر دنیا مطابقت دارد. محصول این ماشین آلات، محصولی با کیفیت و درخور نام ایرانی است. واحد تولید این کارخانه متشکل از بخش های مختلفی از جمله، مواد اولیه، نظارت بر تولید، کنترل کیفیت، بسته بندی و ارسال است. مواد اولیه در مرحله اولیه، کیفیت سنجی میشود و سپس به واحد تولید تحویل داده میشود؛ در این مرحله، موارد اولیه با نظارت اپراتور و دستگاه های الکترونیکی پردازش و آماده بسته بندی میگردد. سپس محصول نهایی با بسته بندی استاندارد آماده ارسال به مقصد و مشتری میگردد. واحد تولیدی رسا خطوط، از جمله واحدهای برتر استان و کشور در صنعت سیم و کابل میباشد.

کنترل کیفیت

بخشی از فعالیت های این واحد تطبیق دادن مشخصات محصول مطابق با الزامات استاندارد های مختلف می باشد که در سه مرحله و شامل کنترل ورودی ، کنترل حین فرآیند و تست نهایی انجام می پذیرد .
آزمون محصولات بر اساس استاندارد های ASTM و BS و IEC و VDE و یا هر نوع استاندارد تعیین شده توسط مشتری می باشد . این شرکت در راستای اهداف بلند مدت خود اقدام به اخذ گواهی ISO/IEC17025 آزمایشگاه تایید صلاحیت نموده است و از دقیق ترین و تخصصی ترین ابزارآلات و وسایل آزمایشگاهی و تست بهره میبرد.
سیستم هاي مدرن مدیریتی مبتنی بر دانش و تجربه و رعایت اصول علمی-کاربردي، ماشین آلات با کیفیت، کنترل سنجی و کیفیت محصول نهایی و همراهی گروه با تجربه از نشانه هاي موفقیت در تولید و ارائه میباشد. آنچه شرکت رسا خطوط به آن میبالد ” رضایت مندي مشتریان ” است که خلاصه آن ” اعتماد ” به رسا خطوط میباشد

خدمات پس از فروش

مهمترین ابزار سنجش عملکرد بخش خدمات پس از فروش شرکت رسا خطوط شهرکرد اندازه گیری میزان رضایت مشتریان است. خدمات پس از فروش در این صنعت چنانچه با کیفیت مطلوب ارائه شود یکی از ابزارهای مهم ترویج و ارتباط پایدار با مشتری به شمار می رود. شرکت رسا خطوط شهر کرد در راستای رسیدن به اهداف اصلی خود که جلب نظر مشتری می باشد خدمات ویژه ای را به آنها اختصاص می دهد. موضوع مهمی که د عرصه کنونی با مطرح شدن حاکمیت و یا قدرت خرید مشتری نسبت به گذشته جایگاه متفاوت و اساسی تری پیدا کرده است رضایت مشتری و وفاداری او که حاصل خدمات پس از فروش است که امروزه مولد بیش از 25 درصد مشتریان و تضمین کننده آینده شرکتهاست. در شرکتهایی که محصولات آنها با دوام و دارای قیمتی مناسب می باشد از خدمات پس از فروش به عنوان خدمات پیش از فروش نام می برند. نگرش تحت لوای یک عنوان تجاری معتبر و خوش آوازه ساختن کیفیت و ارائه خدمات بهتر به مشتریان در تمام نقاط ایران و جهان از برنامه های مهم شرکت رسا خطوط شهرکرد می باشد.

TOP